Kongre binasına saldırmıştı: Brooklyn Yüksek Mahkemesi yargıcının oğlu olduğu ortaya çıktı

ABD’de polisin kongre baskını sırasında elinde polis kalkanıyla görüntülenen ve hakkında arama kararı çıkarılan Aaron Mostofsky'ın Brooklyn Yüksek Mahkemesi yargıcının oğlu olduğu belirlendi.

© DHA
Kongre binasına saldırmıştı: Brooklyn Yüksek Mahkemesi yargıcının oğlu olduğu ortaya çıktı

ABD Kongre Binası’nı basan Trump destekçilerinin fotoğraflarını yayınlayan Washington Polisi, başlatılan soruşturma kapsamında söz konusu kişilerin her yerde arandığını duyurdu. Onlardan biri olan Mostofsky ise evinin önünde görüldü.

Uluslararası medyanın gündeminde yer alan Mostofsky’ın, aynı zamanda Brooklyn Yüksek Mahkemesi yargıcı Shlomo Mostofsky’ın oğlu olduğu ortaya çıktı.

Mostofsky ayrıca olay günü komplo teorileri yayan, Trump yanlısı aşırı sağcı örgüt QAnon'un 'şamanı' olarak bilinen ve  kürklü-boynuzlu şapkasıyla öne çıkan Jake Angeli'nin yanında da görüntülenmişti. 

Olay günü Kongre Binası'nda bir kamereya konuşan Mostofsky, Brooklyn'den geldiğini söylemiş ve "Aldatıldık. Trump için 75 milyon kişinin oy verdiğini sanmıyorum, 85 milyon kişi oy verdi" demişti. 

Washington DC’deki Metropolitan Polis Departmanı, dün ABD Kongre Binası’na saldıran isyancıların bazılarının tespit edilmesi için sosyal medya hesabından da halktan yardım istedi. Washington’daki federal savcılar, ABD Kongre Binası’nın basılmasına ilişkin 15 ceza davası açtı. Columbia Bölgesi’nden ABD Başsavcısı Vekili Michael Sherwin, davaların çoğunun kongre binasına izinsiz girişler nedeniye açıldığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2021, 11:37
SIRADAKİ HABER