Kremlin'den 'mektup' yorumu

Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov'a, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a Suriye'deki harekattan önce yazdığı mektup soruldu.

© TASS
Kremlin'den 'mektup' yorumu

Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov'a, ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a Suriye'deki harekattan önce yazdığı mektup soruldu. Kıdemli bir diplomat olan Peskov, 'mektubun son derece sıradışı bir dille yazıldığını' söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Suriye’deki harekattan hemen önce yazdığı ve dün Beyaz Saray tarafından yayınlanan mektup tartışılıyor.

‘DEVLET BAŞKANLARI ARASINDA GENELDE KULLANILMAYAN BİR DİL’

Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, harekat ile ilgili bir açıklama yaptığı sırada mektupla ilgili bir soruyu da yanıtladı. Peskov, “Devlet başkanları arasındaki yazışmalarda böyle bir dille pek karşılaşmazsınız. Son derece sıradışı bir mektup” dedi.

buca escort

ERDOĞAN-PUTİN GÖRÜŞMESİ SALI GÜNÜ

Kremlin sözcüsü, Erdoğan’ın salı günü Suriye’deki harekatı Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’le görüşeceğini belirtti. Peskov, harekat sonrasında Suriye’nin kuzeyinde yaşanan insani durumdan ve sığınmacı akınından endişe duyduklarını da ekledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2019, 14:39
SIRADAKİ HABER