Kremlin: Putin'in şu an için Erdoğan'la görüşme planı yok

Türkiye'nin İdlib konusunda Rusya'yla yaşadığı gerilim aşılamıyor. Kremlin'den, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasındaki olası görüşmeye dair açıklama geldi: Putin'in 5 Mart'ta başka çalışma planları var.

© REUTERS
Kremlin: Putin'in şu an için Erdoğan'la görüşme planı yok

Kremlin, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in şu an için İdlib konusunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüşme planı olmadığını açıkladı. Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, “Putin’in 5 Mart’ta başka çalışma planları var” dedi.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan dün, İdlib konusunda Almanya ve Fransa’nın katılmasının gündeme getirildiği dörtlü zirve için mutabakat sağlanmadığını söylemiş;  “Fakat en kötü ihtimalle 5 Mart’ta bizim Sayın Putin ile bir araya gelmemiz söz konusu olabilir. Bu bir araya gelişte de biz telefonun ötesine geçip, yüz yüze bu görüşmeleri yapma konumunda olacağız” demişti.

ANKARA’DAKİ GÖRÜŞME 16.00’DA BAŞLAYACAK

Öte yandan, Dışişleri Bakanlığı Ankara’da bulunan Rus heyetiyle görüşmelerin bugün saat 16.00’da başlayacağını duyurdu. İdlib’de sahada ise sabah saatlerinden itibaren stratejik Serakib kasabasında çatışma yaşanıyor.

SIRADAKİ HABER