Macaristan Başbakanı Orban, Türkiye'ye geliyor

Türkiye ile Macaristan arasındaki ilişkiler gözden geçirilecek; güncel, bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak

© REUTERS
Macaristan Başbakanı Orban, Türkiye'ye geliyor

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi’nin beşinci toplantısı için Türkiye'ye geliyor.

Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Macaristan Başbakanı Viktor Orban’ın başkanlıklarında 11 Kasım 2021 tarihinde Ankara’da yapılacak.

İlgili bakanların katılımıyla düzenlenecek konsey toplantısında, Türkiye ile Macaristan arasındaki ilişkiler gözden geçirilecek; güncel, bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunulacak.

Toplantı, Türkiye’nin stratejik ortağı ve müttefiki Macaristan’la ikili ilişkilerinin yanı sıra NATO, Avrupa Birliği ve Türk Konseyi başta olmak üzere çok taraflı platformlardaki iş birliğinin derinleştirilmesi yönündeki ortak iradenin teyidi niteliğinde olacak. Toplantıda ayrıca, çeşitli anlaşma ve protokoller imzalanacak.

SIRADAKİ HABER