Maduro'dan orduya: Saldırıya hazırlıklı olun

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, silahlı kuvvetlerine, Kolombiya hükümetinden gelebilecek olası bir saldırıya karşı hazırlıklı olmaları talimatını verdi.

© AFP
Maduro'dan orduya: Saldırıya hazırlıklı olun

Kolombiya'da üç yıl önce hükümet ile barış anlaşması imzalayan Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) eski komutanlarından Ivan Marquez'in yeniden silahlı mücadeleye dönme çağrısı yapması sonrası Venezuela sınırlarında askeri tatbikatlar yapılacağını duyurmuştu.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, "Ulusal Bolivarcı Silahlı Kuvvetler Stratejik Operasyonlar Komutanlığı’na talimat verdim. Sınırdaki tüm askeri birlikler, Kolombiya'dan Venezuela'ya karşı saldırı tehdidine karşı teyakkuzda" dedi.

Maduro, her sene düzenlenen askeri tatbikatların bu sene 10 ve 29 Eylül tarihleri arasında Kolombiya sınırındaki Zulia, Taçira, Apure ve Amazonas'ta düzenleneceğini söyledi. Tatbikatların bu sene üçüncüsü yapılıyor.

Kolombiya Dışişleri Bakanlığı, Maduro'nun açıklamasıyla ilgili yorum yapmayı reddetti. Kolombiyalı yetkililer Venezuela'ya saldırı hazırlığında oldukları iddialarını sürekli olarak reddediyorlardı.

SIRADAKİ HABER