Mila Kunis: Ukrayna kökenimden hiç olmadığı kadar gurur duyuyorum

Ünlü oyuncu, Ukraynalı mülteciler için şimdiye kadar 37 milyon dolar bağış topladı

© DepoPhotos
Mila Kunis: Ukrayna kökenimden hiç olmadığı kadar gurur duyuyorum

Aslen Ukraynalı olan ünlü oyuncu Mila Kunis, kökeni ve ülkedeki savaştan kaçan mültecilere yaptığı yardımlar hakkında konuştu. Kunis, "Ukrayna kökenli olmaktan hiç bu kadar gurur duymamıştım. Çocuklarımın da bu mirası devam ettirecek olmasından çok memnunum" dedi. 

Independent Türkçe'nin aktardığına göre; People dergisinin seçtiği 'Yılın İnsanları' arasına giren ünlü oyuncu, Ukrayna kökeninden hiç olmadığı kadar gurur duyduğunu söyledi.

39 yaşındaki ünlü oyuncu, 1991'de henüz 7 yaşındayken Sovyetler Birliği'ne bağlı Çernivtsi şehrinden ailesiyle birlikte ABD'ye taşınmıştı. Kendi ailesi de dini baskılar nedeniyle zorla ülkesinden ayrılmak zorunda kalan Kunis, bu yıl Ukraynalı mülteciler için başlattığı yardım kampanyasıyla gündeme gelmişti.

Kunis ve eşi Ashton Kutcher'ın yaydığı kampanyada şimdiye kadar 37 milyon dolar toplandı. Kampanyaya yapılan bağışlarla Airbnb ve Flexport aracılığıyla Ukraynalı mültecilere konaklama ve temel ihtiyaç yardımı sağlandı. Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, ünlü çifte teşekkür etmiş ve dünyaya ilham verdiklerini söyleyerek azimleri karşısında etkilendiğini belirtmişti.

"Yardım etmek, sormaya bile ihtiyaç duymadan bir şeyler yapmak normalimiz olmalı"
Kendisi de 3 milyon dolar bağış yapan Kunis, "Hissizleşemeyiz. Yardım etmek, sormaya bile ihtiyaç duymadan bir şeyler yapmak normalimiz olmalı" dedi.

Ünlü oyuncu, ABD'nin Kaliforniya eyaletinde büyüttüğü 8 ve 6 yaşlarındaki iki çocuğunu da kökenlerine dair bilinçlendirmeye çalıştığını belirtti. Kunis, "Çocuklarım annemin yemeklerini yiyerek büyüdü. Ben ebeveynlerimle Rusça konuşuyorum, bunu duyarak büyüdüler. Yarı Ukraynalı olmaktan içlerinden gelerek gurur duyuyorlar. İşin aslı şu ki, ben epey Amerikalıyım. Los Angeles'ta büyüdüm. Bununla birlikte, Ukrayna kökenli olmaktan hiç bu kadar gurur duymamıştım. Çocuklarımın da bu mirası devam ettirecek olmasından çok memnunum" dedi. 

SIRADAKİ HABER