Putin: Coronavirüsle ilgili durum kontrol altında

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ortodoks Rusların Paskalya Bayramı’nı kutladığı mesajında, coronavirüs (Covid-19) salgınını önceden tedbir almaları sayesinde idare edebildiklerini ve durumun kontrol altında olduğunu ifade etti.

Reuters
Putin: Coronavirüsle ilgili durum kontrol altında

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre Putin, Ortodoks Rusların Paskalya Bayramı’nı kutladı.

Bayramın coronavirüsle mücadelede zorunlu kısıtlamaların uygulandığı bir ortamda gerçekleştiğini belirten Putin, hep birlikte el ele vererek sorunları çözebileceklerini ifade etti.

Putin, "Bunun için her şeyimiz var: Sağlam güçlü ekonomi, bilimsel potansiyel, sağlık hizmetleri alanında gerekli materyal ve yüksek mesleki temel… Diğer ülkelerin deneyimlerini dikkatli şekilde analiz ediyor, yurtdışındaki dost ve partilerimizle aktif bir işbirliği yürütüyor, neler olduğunu anlıyor, riskleri görüyoruz. Her türlü gidişata göre neler yapmamız gerektiğini biliyor, gerekeni yapıyoruz" ifadelerini kullandı.

Vatandaşların hayatı ve sağlığını korumak için gerekli kaynaklara sahip olduklarını kaydeden Putin, bunları ihtiyatlı bir şekilde değerlendirip öncelikle de zor durumdaki insanlara yardım için kullandıklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2020, 12:04
SIRADAKİ HABER