Putin'den Trump'a çağrı, Türkiye'ye mesaj

Putin, ABD Başkanı Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yeni yıl mesajı gönderdi.

© AFP
Putin'den Trump'a çağrı, Türkiye'ye mesaj

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Trump, Suriye Devlet Başkanı Esad ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yeni yıl için mesaj gönderdi.

Reuters’in haberine göre Putin, Trump'a gönderdiği yeni yıl mektubunda, Rusya'nın ABD ile diyaloğa hazır olduğunu belirtti. Putin’in yeni yıl mektubundaki Türkiye mesajı da dikkat çekti.

"AVRASYA’NIN GÜVENLİĞİNİ GÜÇLENDİRMEYE DEVAM EDELİM"

Kremlin’den yapılan açıklamada, Putin’in, Erdoğan’a yeni yıl için tebrik mesajı gönderdiği de belirtildi. Putin’in, Türkiye ve Rusya arasında başarılı bir şekilde gelişen ilişkilerden ötürü memnuniyetini dile getirdiği mesajda, “Akkuyu Nükleer Güç Santrali’nde ilk ünitenin inşaatı başladı ve Türk Akımı doğal gaz boru hattının deniz kısmında inşaat tamamlandı” ifadesini kullandı.

İki ülke arasındaki ilişkilere yönelik yeni planların da yapıldığını vurgulayan Putin, “Moskova ve Ankara’nın ortak çabalarıyla, Suriye’de terörizmle mücadeleye ve bu ülkedeki siyasi sürece kararlı bir katkı sağlanıyor” değerlendirmesinde bulundu. Türkiye ve Rusya arasında tüm alanlarda, iki ülke halkının faydasına yönelik çalışmaların devam edeceğine inandığını belirten Putin, “Türkiye ve Rusya’nın, Avrasya’nın güvenliğini birlikte güçlendirmeye devam edeceğine eminim” dedi.

Putin'in, Esad'a da bir mektup gönderdiği duyuruldu

SIRADAKİ HABER