Putin ile Xi'den 'daha fazla iş birliği' mesajı

Rusya, 23’üncü St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

© REUTERS
Putin ile Xi'den 'daha fazla iş birliği' mesajı

Rusya, 23’üncü St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu'na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Yarın başlayacak foruma geniş bir heyetle katılacak olan Çin Devlet Başkanı Xi Moskova'da Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin ile görüştü; iki lider daha dazla işbirliği mesajı verdi.

Rusya Cumhurbaşkanı Vladimir Putin, Kremlin Sarayı’ında Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’i ağırladı. Görüşme sonrası yapılan açıklamada enerji, ticaret ve ekonomide iki ülke ilişkilerindeki ivmelenmeye dikkat çekildi. Çin’in Rusya’nın en önemli ortaklarından biri olduğu ve işbirliğinin devam edeceği belirtildi.

Xi ve beraberindeki heyet, 6-8 Haziran’da Rusya’nın St. Petersburg şehrinde düzenlenecek 23’üncü St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu’na katılacak.
 
Her yıl haziran ayında gerçekleşen foruma pek çok devlet ve şirket katılıyor. Bu yılki foruma Katar, Suudi Arabistan, İran gibi Ortadoğu ülkelerinin yanında Asya Pasifik’ten de Güney Kore, Vietnam, Japonya, Çin, Yeni Zelanda katılacak.

SPONSORLAR ARASINDA SUUDİ DEVLET PETROL ŞİRKETİ DE VAR

St. Petersburg Uluslararası Ekonomi Forumu’nda küresel ekonomi ve dünya meseleleri tartışılıyor. Forum, ayrıca Rusya’nın yabancı yatırımcı çekmek ve şirketlerine küresel piyasada alan açmak için hayata geçirdiği önemli platformlardan. Bu yılki forumun sponsorları arasında Rusya’nın önde gelen banka ve şirketlerinin yanında Suudi Arabistan’ ve dünyanın en büyük petrol şirketi ARAMCO ve Krallığın önde gelen petrokimya şirketi SABİC yer alıyor. duvar

SIRADAKİ HABER