Rus yetkili: Türkiye Fırat’ın doğusuna müdahale ederse...

Rusya Federasyon Konseyi Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantik Kosaçov, “Türkiye Fırat’ın doğusuna müdahale ederse, ABD en çok sevdiği dış politika silahı ekonomik yaptırımları devreye sokacağını hatırlatıyor” dedi.

© AFP
Rus yetkili: Türkiye Fırat’ın doğusuna müdahale ederse...

Rusya Federasyon Konseyi Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkanı Konstantik Kosaçov, ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter hesabından Türkiye’ye “Suriye’deki Kürtlere saldırırsanız ekonominizi çökertiriz” sözlerine tepki gösterdi.

Konstantik Kosaçov, Trump’ın Türkiye’ye yönelik sert açıklamasında kullandığı ifadelerin “NATO müttefikinden çok Suriye’de işbirliği içinde olduğu gruplara önem verdiğinin göstergesi” olduğunu ifade etti.

Kosaçov, şunları kaydetti:

“Suriye’den çekilmiş gibi yapıp Katar’da 10 bin askerin konuşlanacağı üs kuruyorlar. Şam’ı da zamanında buradan vurmuşlardı. ABD Ortadoğu’dan hiçbir yere gitmiyor.

Türkiye’ye ise Suriye’deki Kürt müttefikinden daha çok önem verdiğini Ankara’ya bir kez daha izah etmek istiyor. Yani Türkiye Fırat’ın doğusuna müdahale ederse, ABD en çok sevdiği dış politika silahı ekonomik yaptırımları devreye sokacağını hatırlatıyor” ifadelerini kullandı.
HABER MERKEZİ

SIRADAKİ HABER