Rusya'da patlamalar: 19 yaralı

Rusya’nın Dzerjinsk kentinde yer alan bir patlayıcı fabrikasında gerçekleşen patlamalar sonucunda 19 kişinin yaralandığı bildirildi.

© REUTERS
Rusya'da patlamalar: 19 yaralı

Rusya’da başkent Moskova’nın 400 kilometre doğusunda bulunan Dzerjinsk şehrindeki Kristall isimli TNT fabrikasında üç büyük patlama yaşandığı kaydedildi.

Dzerjinsk’in acil durum servislerinden yapılan açıklamalara göre patlamalar, fabrikada bulunan 19 kişinin çeşitli derecelerde yaralanmasına sebep oldu.

Dzerjinsk sakinleri patlamaların ardından kocaman gri duman bulutları gördüklerini ve patlama nedeniyle yaşan şok dalgası yüzünden evlerinin camlarının kırıldığını söylüyor.

Patlamaların 15 kilometre uzakta yer alan Bogorodsk kenti sakinlerinin hissedebileceği kadar güçlü olduğu belirtiliyor.

TNT fabrikasındaki patlamalara neyin sebep olduğu net olarak bilinmiyor fakat yetkililer ‘işlemler esnasında teknolojik süreçlerin ihlal edilmiş olması’ üzerinde durduklarını söylüyor.

Ayrıca patlamalar nedeniyle fabrikada çıkan yangının çok geniş bir alana yayıldığı belirtilirken Dzerjinsk idarecileri, yeni patlamalar da olabileceğini beklediklerini kaydetti.

"Kristall" isimli fabrikanın 1953 yılında kurulduğu ve devlet şirketi "Russian Technologies"in bir parçası olduğu öğrenildi.

SIRADAKİ HABER