Rusya'dan Fırat'ın doğusuna harekat için ilk açıklama

Şam yönetiminin en güçlü müttefiki Rusya, ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde Türkiye'nin harekatına yeşil ışık yakmasına ilişkin ilk açıklamasında 'toprak bütünlüğü' vurgusu yaptı.

© TASS
Rusya'dan Fırat'ın doğusuna harekat için ilk açıklama

Şam yönetiminin en güçlü müttefiki Rusya, ABD'nin Suriye'nin kuzeyinde Türkiye'nin harekatına yeşil ışık yakmasına ilişkin ilk açıklamasında 'toprak bütünlüğü' vurgusu yaptı. Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, Türkiye'nin 'Suriye'nin toprak bütünlüğüne her durumda bağlı kalmasını umduklarını' söyledi.

Suriye’nin kuzeydoğusu konusunda Türkiye’yle ABD arasında yapılmış görünen anlaşma hakkında, Şam yönetiminin en güçlü müttefiki Rusya’dan da açıklama geldi.

Kremlin sözcüsü Dimitri Peskov, son gelişmeler hakkında “Suriye’nin toprak bütünlüğü korunmalı” dedi. ‘Suriye’nin toprak bütünlüğü konusunda Türkiye’nin Rusya’nın pozisyonunu paylaştığını bildiklerini’ söyleyen Peskov şöyle devam etti: “Umuyoruz ki, Türk meslektaşlarımız her durumda bu pozisyona bağlı kalacaktır.”

Peskov, Moskova’nın pozisyonunun ‘Suriye’de yasadışı varlık bulunduran tüm yabancı güçlerin çekilmesi’ yönünde olduğunu söyledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2019, 12:49
SIRADAKİ HABER