Rusya Turizm Acenteleri Birliği, 'Madrid yerine Mardin'e giden turistler' haberini yalanladı

Rusya Turizm Acenteleri Birliği, Rus turistlerin Madrid yerine yanlışlıkla Mardin'e gittikleri haberini yalanladı. Rusya Turizm Acenteleri Birliği Başkan Yardımcısı Aleksan Mkrtçyan, “Bunun yalan haber olduğunu öğrendik. Böyle bir şeyin olması mümkün de değil” dedi.

© AA
Rusya Turizm Acenteleri Birliği, 'Madrid yerine Mardin'e giden turistler' haberini yalanladı

Rusya Turizm Acenteleri Birliği Başkan Yardımcısı Aleksan Mkrtçyan, Rus turistlerin Madrid yerine Mardin’e getirildiklerine ilişkin Türk medyasında yayınlanan haberleri yalanladı.
 
Mkrtçyan, Sputnik haber ajansına açıklamasında, “Bunun yalan haber olduğunu öğrendik. Böyle bir şeyin olması mümkün de değil” dedi.
 
Mkrtçyan sözlerini şöyle sürdürdü:
“Mardin Belediye Başkanı herhalde reklam yapmak istedi. Bir keresinde 2018 senesinde İsviçreli turistlerin (Rusya’daki) Rostov-na-donu kenti yerine Rostov Velikiy kentinde gittiklerini hatırlattı. Fakat bu iki kent en azından aynı ülkedeydiler. Bu durumdaysa İspanya biletlerinin, Türkiye biletlerinden üç kat fazla olduğunu söylemem gerek.”

Habertürk'ten Veysi İpek'in haberinde yolcuların Madrid yerine Mardin'e geldiklerini havalimanında fark ettiklerini belirtilmişti.
 
İpek'in haberine göre turizmci Bekir Falay, yaşanan karışıklığı şöyle anlattı:
 
"Rusya'dan bir talep geliyor Madrid'e gitmek üzere. Oradaki acente Madrid yerine İstanbul aktarmalı Mardin biletini kesiyor. Müşteriler Mardin'e geldiklerinde beklemedikleri bir sürprizle karşılaşıyorlar ve hayretler içinde kalıyorlar. Biz turistleri bu karışıklığa rağmen çok iyi ağırladık. Çok güzel bir gün geçirdiler."

SIRADAKİ HABER