Rusya’dan önlem: Çin’le sınır kapıları kapatıldı

Rusya'nın uzakdoğusundaki üç bölgenin coronavirüs salgını nedeniyle Çin'le sınırlarını 7 Şubat'a kadar kapalı tutacağı belirtilirken, başkent Moskova'da coronavirüs riski nedeniyle özel önlemler alındı.

© TASS
Rusya’dan önlem: Çin’le sınır kapıları kapatıldı

Habarovsk Krayı Valisi Sergey Furgal, sınır geliştirme kurumu Rosgranstroy tarafından Habarovsk Krayı, Amur Bölgesi ve Yahudi Özerk Bölgesi yönetimlerine gönderilen yazıyı sosyal medya hesabında yayınladı.

Yazıya göre Rosgranstroy, Çin Yeni Yılı nedeniyle şubat başına kadar tatilde olan üç bölgenin Çin'le olan sınır kapılarının 7 Şubat'a kadar kapalı tutulacağını ifade etti.

Sergey Furgal, turist geçişlerinin azalması ve coronavirüs tehdidi nedeniyle daha önce Çin'in Heilongjiang kentindeki mevkidaşına sınır kapısının 7 Şubat'a kadar kapalı tutulması önerisinde bulunduğunu kaydetti.

MOSKOVA’DA ÖZEL ÖNLEMLER UYGULAMAYA KONULDU

Bu arada Moskova Belediye Başkanı Sergey Sobyanin, coronavirüs salgını nedeniyle başkent Moskova'daki otellerde ve turistik yerlerde özel önlemler aldıklarını söyledi.

Sobyanin, "Turistlerin kitleler halinde bulunduğu otellerde ve diğer yerlerde özel kontrol önlemlerini uygulamaya koyduk. Bir alarm alındığında, acil yardım ekipleri kapsamlı muayene için ilgili bölgeye gönderilecek" dedi.

SIRADAKİ HABER