Şam'dan 'Erdoğan'la görüşme'ye ilişkin açıklama

Şam'dan 'Erdoğan'la görüşmesi ile ilgili açıklama geldi

© SANA
Şam'dan 'Erdoğan'la görüşme'ye ilişkin açıklama

Geçtiğimiz günlerde medyaya yansıyan "Esad'ın Erdoğan'la görüşmeye hazır olduğu" konulu haberlere Şam'dan yalanlama geldi.
Konu ile ilgili Suriye Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada bu iddialar yalanlandı.

Açıklamada, “bu basın kuruluşlarını, gazetecilik mesleğinin en basit ilkelerine sadık kalmaya davet ediyoruz” ifadesi kullanılırken “bu tür tutum ve ifadeler ortaya atılacaksa, bu resmi niteliği bilinen basın kuruluşları tarafından veya cumhurbaşkanlığının sosyal medya sayfaları üzerinden direkt ve açık bir şekilde yapılacaktır, ziyaretçilerin veya başka kişilerin üzerinden değil” denildi.

İşte Suriye Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nın yaptığı kısa açıklama:

"Bazı basın kuruluşları, Başkan Esad'ın siyaset ve ekonomi analistleriyle yaptığı toplantıda söylediklerini, kendi ifade vev yorumları ile yayımladı. Bu, bir söylem ya da tavrın yeniden kurgulandığı ve tahrif edildiği ilk örnek değil.

Sayın Başkan’a mensup tüm haberlerin asılsız olduğunu kaydeden Suriye Arap Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Basın Ofisi, kendi izleyenleri karşısında saygınlığını korumaları için bu basın kuruluşlarını, gazetecilik mesleğinin en basit ilkelerine sadık kalmaya davet etmektedir.

Bu tür tutum ve ifadeler ortaya atılacaksa, bu resmi niteliği bilinen basın kuruluşları tarafından veya cumhurbaşkanlığının sosyal medya sayfaları üzerinden direkt ve açık bir şekilde yapılacaktır, ziyaretçilerin veya başka kişilerin üzerinden değil."

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 14:01
SIRADAKİ HABER