Texas'ta Alışveriş Merkezinde Silahlı Saldırı: Ölenler Var

Texas eyaletinin Meksika sınırındaki El Paso kentinde bir alışveriş merkezinde düzenlenen silahlı saldırıda ölenler ve yaralananlar olduğu bildiriliyor.

© AP
Texas'ta Alışveriş Merkezinde Silahlı Saldırı: Ölenler Var

CNN televizyonu 21 yaşında "beyaz bir gencin" gözaltında olduğunu duyurdu. Zanlının adı "Patrick Crusius" olarak verildi.

Cialo Vista AVM’sinde öğleden sonra yaşanan olaya polis hızla müdahale etti. Halen aktif bir saldırgan olmadığı doğrulansa da polis olay yerine kimseyi yaklaştırmıyor.

685 bin nüfuslu El Paso, Meksika’da Juarez kentiyle sınırdaş bir kent.

Olayla ilgili Las Vegas’taki bir toplantıdan açıklama yapan Demokrat Partili başkan adaylarından ve Beto O’Rourke, saldırganın saldırı tipi silaha sahip olduğunu ve argo ifade kullanarak “Bu … savaş meydanında tutun ve toplumumuzun içine getirmeyin” diye bağırdığı yolunda haberler duyduğunu söyledi. El Paso Emniyeti sözcüsü Çavuş Robert Gomez, saldırganın “tüfek kullandığını” doğrulamakla birlikte, ayrıntı vermeyi reddetti.

ABD’de silahlı şiddet olaylarında her yıl 40 bine yakın kişinin hayatını kaybettiğine dikkati çeken O’Rourke, bunun kabul edilemez bir durum olduğunu kaydetti.

Başkan Donald Trump, saldırılar sonrası attığı Twitter mesajında "ElPaso, Texas'ta korkunç silahlı saldırı. Haberler çok kötü olduğu, çok sayıda kişinin öldürüldüğü yolunda. Hem eyalet, hem yerel yetkililer, hem de emniyet güçleriyle birlikte çalışıyoruz. Valiyle konuştum ve federal hükümetin yardım vaadinde bulundum. Tanrı hepinizle olsun!" şeklinde mesaj attı

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2019, 23:58
SIRADAKİ HABER