Time dergisi, Biden ve Harris'i 'Yılın Kişisi' seçti

Joe Biden ve Kamala Harris için "ABD'nin hikayesini değiştirmek" ifadeleri yer aldı

© TWITTER
Time dergisi, Biden ve Harris'i 'Yılın Kişisi' seçti

Time dergisi bu yıl ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden ve başkan yardımcısı Kamala Harris'i 'Yılın Kişisi' seçti. İkilinin yer aldı kapakta "ABD'nin hikayesini değiştirmek" ifadesi yer aldı. 

ABD'de haftalık yayın yapan Time dergisinin 1927'den beri her yıl geleneksel olarak açıkladığı 'Yılın Kişisi' unvanı bu yıl ülkenin seçilmiş başkanı Joe Biden ve yardımcısı olarak seçtiği Kamala Harris oldu.
 
TIME dergisinden 'Yılın Kişisi'ni seçmenin zor olduğu ama bu yıl bu kararın her zamankinden daha zor alındığını belirtilen açıklamada "Tahminler bizi yanıltabilir ama tarihçiler 2020'ye birçok açıdan kritik bir dönüm noktası olarak bakacak gibi duruyor" ifadesi kullanıldı.

Derginin baş editörü Edward Felsenthal tarafından kaleme alınan yazıda 'Amerikan hikayesini değiştirdikleri, empatinin gücünün daha büyük olduğunu gösterdikleri ve zor günlerden geçen dünyada ortak bir iyileşme vizyonu paylaştıkları için' ödülün ikiliye verildiği belirtildi. 'ABD'nin tarihini değiştirmek' başlıklı yazıda 78 yaşındaki Biden ve 58 yaşındaki Harris'in portrelerine yer verildi, "Birlikte tek bir bilette restorasyon ve yenilenme imkanı sundular. Amerikalılar da sattıkları bu şeyi aldı" ifadesi kullanıldı.

Franklin D. Roosvelt'ten bu yana her seçilmiş ABD Başkanı'nın kendi dönemi içinde 'Yılın Kişisi' seçildiğini ifade eden Editör Felsenthal, bu yıl ilk kez bir başkan yardımcısının da eklendiğini belirtti.

SIRADAKİ HABER