Trump azil soruşturmasını 'darbe'ye benzetti

ABD Başkanı Donald Trump, hakkında açılan azil soruşturmasını darbeye benzetti. Trump, "Şu anda olanların bir azil değil bir darbe olduğu sonucuna varıyorum" dedi.

© AFP
Trump azil soruşturmasını 'darbe'ye benzetti

ABD Başkanı Donald Trump, hakkında başlatılan azil soruşturmasına ilişkin, “Şu anda olanların bir azil değil, bir darbe olduğu sonucuna varıyorum” değerlendirmesini yaptı.

Trump, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile yaptığı telefon görüşmesinde, başkanlık seçimlerindeki Demokrat rakibi Joe Biden’ı soruşturmaları konusunda bu ülkeye baskı yaptığı iddialarının ardından hakkında başlatılan azil soruşturması hakkında Twitter hesabından açıklamalarda bulundu.

Trump, “Bu konu (azil soruşturması) hakkında her gün daha fazla şey öğrendikçe, şu anda olanların bir azil değil bir DARBE olduğu sonucuna varıyorum. Bu darbe, halkın gücünü, oylarını, özgürlüklerini, anayasal haklarını, dinlerini, askerlerini, sınırdaki duvarlarını ve ABD vatandaşı olarak tanrı vergisi vatandaşlık haklarını ortadan kaldırmayı amaçlıyor” ifadelerini kullandı. (AA)

SIRADAKİ HABER