Trump: Kraliçe Elizabeth ile o kadar çok eğlendik ki beni eleştirdiler

Yanında çalışanlar, 25 yıldır Kraliçelerinin çok daha fazla eğlendiği zaman görmediklerini söylediler

© REUTERS
Trump: Kraliçe Elizabeth ile o kadar çok eğlendik ki beni eleştirdiler

ABD Başkanı Donald Trump, İngiltere ziyareti sırasında Kraliçe II. Elizabeth’in kendisiyle çok eğlendiğini ve yardımcılarının Kraliçeyi 25 yıldır ilk defa bu kadar eğlendiğini gördüklerini söyledi. 

Trump, İngiltere’ye yaptığı ziyareti sırasında Kraliçe II. Elizabeth’in kendisiyle geçirdiği zaman hakkında detaylar verdi. Büyük Britanya’nın 93 yaşındaki Kraliçesi’nin davetlisi olarak Westminster Manastırı’nı ziyaret eden Trump, Buckingham Sarayı’nda eşi Melania Trump’la yemek davetine katıldı.

Trump, Fox News’ta yayımlanan “Fox and Friends” isimli programda, “Harika bir ilişkimiz oldu. Güldük, eğlendik. Yanında çalışanlar, 25 yıldır Kraliçelerinin çok daha fazla eğlendiği zaman görmediklerini söylediler. Sonra bunun için eleştirildim. Çünkü çok eğlendiğimizi söylediler" ifadelerini kullandı. 

Trump’ın bu açıklamasından sonra CNN kanalına bağlanan Buckingham Sarayı’nın bir sözcüsü, "yorum yapacağımız bir şey yok” açıklamasını yaptı. 

Trump, İngiltere gezisinin ardından sosyal medya hesabı üzerinden, “Londra gezisi gerçekten iyi geçti. Kraliçe ve bütün Kraliyet ailesi muhteşemdi. İngiltere ile ilişkilerimiz çok güçlü. Ülkemizi seven muazzam iyi insanlar. Herhangi bir protesto görmedim. Ancak yalan habercilerin protesto bulmak için çok çalışacağına eminim” demişti ancak birçok kanal Trump'a karşı yapılan büyük protestoları canlı yayınlamıştı.

SIRADAKİ HABER