Trump Kürtler melek

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'den çekilme kararını iç kamuouyuna karşı savunurken, "Suriyeli Kürtler gayet iyi korunuyor.

© REUTERS
Trump Kürtler melek

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'den çekilme kararını iç kamuouyuna karşı savunurken, "Suriyeli Kürtler gayet iyi korunuyor. Bu arada onlar melek değil" dedi. Trump, ihtilafın Türkiye ile Suriye arasında olduğunu belirtip, Rusya'nın Şam'a yardım etmesinde kendisi için bir sorun olmadığını söyledi.

Suriye’nin kuzeyinden çekildiği için iç kamuoyunda eleştirilerin hedefi olan ABD Başkanı Donald Trump, ‘Rusya’nın Suriye’ye yardım etmesinde bir sorun olmadığını’ söyledi. Trump, ihtilafın ‘Türkiye ile Suriye arasında olduğunu’ belirtip, “Eğer Suriye, Türkiye’yle yaşanan durumda Rusya’dan yardım alıyorsa bunda sorun yok” ifadelerini kullandı. Trump, “Eğer Suriye topraklarını geri almak için savaşmak istiyorsa, bu onlara ve Türkiye’ye kalmış” dedi.

‘KÜRTLER GAYET İYİ KORUNUYOR’

‘Suriye’deki duruma müzakere yoluyla çözüm bulunmasına yardım etmeye hazır olduklarını’ söyleyen ABD Başkanı, “Suriyeli Kürtler gayet iyi korunuyor. Bu arada onlar melek değil” diye konuştu.

‘SAHADA SAVAŞMAK YERİNE YAPTIRIM DAHA İYİ’

ABD Başkanı, ‘Türkiye’ye yaptırım uygulamanın, bölgede savaşmaktan daha iyi olduğu’ görüşünü de paylaştı. 

SIRADAKİ HABER