Trump: Kürtleri terk etmedik, onlar özel insanlar

Trump, ABD askerlerinin Suriye'nin kuzeyinden çekileceği açıklaması ve Türkiye'nin bölgeye olası bir operasyon kararının ardından yeni bir açıklama daha yaptı. Türkiye'nin olası bir operasyonda kendi belirledikleri sınırları aşması halinde 'ekonomilerini yok ederim" tehdidinden sonra Trump, Türkiye'nin ABD'nin önemli bir ticaret ortağı olduğunu söyleyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la 13 Kasım'da görüşeceklerini söyledi.

© REUTERS
Trump: Kürtleri terk etmedik, onlar özel insanlar

ABD Başkanı Donald Trump, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la 13 Kasım’da Beyaz Saray’da görüşeceğini söyledi. Trump ayrıca Türkiye’nin ABD’nin önemli bir ticaret ortağı olduğunu söyleyerek, “Onlarla iş yapması iyi sonuç vermiştir” de dedi.

Trump, sosyal medya hesabından, “Birçok insan Türkiye’nin ABD’nin büyük ticaret ortağı olduğunu, aslında F-35 avcı uçağımız için gövdesindeki çelik çerçeveyi yaptığını unutuyor. Onlarla iş yapması iyi sonuç vermiştir, İdlib vilayetinde pek çok canın kurtarılmasında bana yardım ettiler…” ifadelerini kullandı.

Trump ayrıca, “Daha hapis yatacağı uzun yıllar bulunan Pastor Brunson’ı ​talebim üzerine çok sağlıklı biçimde geri gönderdiler” paylaşımını da yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 15:41
SIRADAKİ HABER