Trump'tan patlayıcı madde içeren paketler gönderenleri yakalama sözü

ABD Başkanı Donald Trump, eski ABD Başkanları Barack Obama ve Bill Clinton'ın evleriyle CNN'in New York ofisi dahil olmak üzere birçok adrese içinde patlayıcı madde bulunan paketler gönderilmesinin arkasındakileri yakalama sözü verirken, medyaya ‘düşmanca’ tavrına son vermesi çağrısında bulundu.

© REUTERS
Trump'tan patlayıcı madde içeren paketler gönderenleri yakalama sözü

Siyasi rakiplerini defalarca çok sert bir dille eleştiren ve ara seçimlerde Kongre'nin kontrolünü ele geçirmeleri halinde ülkeyi mahvedeceklerini savunan Trump, Wisconsin'deki kampanya mitinginde patlayıcı madde bulunan paketlerle ilgili "Tüm tarafların barış ve uyum içinde bir araya geldiğini görmek istiyoruz. Her türlü siyasi şiddet eylemi veya tehdidi, demokrasimizin kendisine bir saldırıdır" ifadesini kullandı. Trump, bu suçu işleyenleri yakalama sözü verdi.
Geçmişte çoğu kez hoşuna gitmeyen haberleri ‘yalan haber' ve birçok gazeteciyi ‘halkın düşmanları' olarak nitelendiren ABD Başkanı Trump ayrıca basına da ‘sürekli olumsuz ve sıklıkla saldırgan' tutumundan vazgeçmesi çağrısı yaptı.

Trump, sosyal hayatta da daha fazla nezaket çağrısında bulunarak, "Siyasi sahnedekiler, siyasi muhaliflerine ahlaki açıdan kusurluymuş gibi muamele etmeye son vermeli. Kimse pervasızca siyasi muhalifleri, geçmişin kötü adamlarıyla kıyaslamamalı. Bu sıklıkla yapılıyor" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER