Trump’tan Sisi’ye destek: Herkese karşı gösteri oluyor, Obama’ya karşı bile gösteri oldu

ABD Başkanı Donald Trump, Mısır'da Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi'ye karşı düzenlenen gösterilerden endişe duymadığını belirtti. Trump,

© REUTERS / JONATHAN ERNST
Trump’tan Sisi’ye destek: Herkese karşı gösteri oluyor, Obama’ya karşı bile gösteri oldu

ABD Başkanı Donald Trump, Mısır'da Cumhurbaşkanı Abdülfettah el Sisi'ye karşı düzenlenen gösterilerden endişe duymadığını belirtti. Trump, “Herkese karşı gösteriler oluyor, dünyadaki en iyi arkadaşınız Obama'ya karşı bile birçok gösteri oldu. Bu konuda endişeli değilim. Mısır'ın muhteşem bir lideri var ve saygı görüyor" dedi

Trump, BM 74. Genel Kurul görüşmeleri için New York'ta bulunan Sisi ile görüşmesi öncesi gazetecilerin karşısına çıktı.

Sisi'nin kısa sürede iyi bir iş yaptığını ifade eden Trump, "Görevi devraldığında ülke karışıklık içindeydi, şimdi değil" ifadesini kullandı.

‘ENDİŞELİ DEĞİLİM’

Mısır'da düzenlenen Sisi karşıtı gösterilerden endişe duyup duymadığına yönelik bir soruya ise Trump, "Herkese karşı gösteriler oluyor, dünyadaki en iyi arkadaşınız (ABD'nin eski Başkanı Barack) Obama'ya karşı bile birçok gösteri oldu. Bu konuda endişeli değilim. Mısır'ın muhteşem bir lideri var ve saygı görüyor" yanıtını verdi.

Mısır'ın başkenti Kahire'deki bazı meydanlarda, geçen hafta ilk defa Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi aleyhinde gösteri düzenlenmişti. Tahrir Meydanı da dahil bazı meydanlarda bir araya gelen Mısırlılar, Sisi karşıtı sloganlar atmıştı.

SIRADAKİ HABER