Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: Türkiye'yle serbest ticaret anlaşması imzalayacağız

"Gruplarımız çalışıyor ve anlaşacağımızdan eminim"

© AA
Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy: Türkiye'yle serbest ticaret anlaşması imzalayacağız

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Ankara ile Kiev arasında iki gün içinde serbest ticaret anlaşması imzalanacağını duyurdu. Zelenskiy, "Gruplarımız çalışıyor ve anlaşacağımızdan eminim" dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Türkiye ile Serbest Ticaret Anlaşması (STA) imzalamaya hazırlandıklarını söyledi. Zelenskiy, Ukrayna Parlamentosu'nda (Verhovna Rada) yaptığı konuşmada, Türkiye ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ukrayna ziyaretinde 'güçlü bir ekonomik sinyal vermek istediklerini' belirtti.

Ticaret hacminin 10 milyar dolara çıkarılması amaçlanıyor
Söz konusu sinyalin, Türkiye ile STA imzalanması olduğuna işaret eden Zelenskiy, “İki gün içerisinde Türkiye ile bir STA imzalayarak güçlü bir ekonomik sinyal vermeye hazırlanıyoruz. Gruplarımız çalışıyor ve anlaşacağımızdan eminim” dedi.

Erdoğan'ın 3 Şubat'ta gerçekleştirmesi planlanan Ukrayna ziyaretinde, yeni iş birlikleri için görüşmelerin yapılması planlanıyor. İki ülke arasında yıllık 5 milyar dolar düzeyinde olan ikili ticaret hacminin kısa sürede 10 milyar dolara çıkarılması hedefleniyor. (AA)

SIRADAKİ HABER