Yeni Zelanda’da son iki kayıp cesede ulaşıldı

Yeni Zelanda’daki volkan patlamasında 2 kişinin daha cesedine ulaşıldı. Böylece aranan 8 kişinin ölmüş olduğu teyit edildi. Vücutlarındaki ağır yanıklar sebebiyle 20 kişinin yoğun bakımda tedavisi sürüyor.

Yeni Zelanda’da son iki kayıp cesede ulaşıldı

Yeni Zelanda’daki Whakaari Yanardağı'nın patlamasıyla bölgede mahsur kalan 8 kişiden 2’sinin daha cesedi bulundu. Böylece kayıp olan tüm cesetler bulunmuş oldu.

Yanardağ patladığı sırada bölgede olan 47 kişiden 24’ü Avustralya, 9’u ABD, 5’i Yeni Zelanda, 4’ü Almanya, ikisi Çin, ikisi İngiltere ve bir kişi de Malezya vatandaşı.
​Olay sonrası 47 kişiden 39’u  yaralı olarak kurtarılmış, 8 kişi ise mahsur kalmıştı. Yaralı kurtarılanlardan 6’sı tedavi gördükleri hastanelerde hayatını kaybetmiş, 3 kişi de taburcu edilmişti. Hastanelerde tedavi gören 30 yaralıdan 20’sinin durumu ciddiyetini koruyor.
Cesetlerin bulunması sonrası Başbakan Jacinda Ardern “Aktif olan volkanik bir bölgeyi insanların ziyaret etmesine neden izin verildi? Bu cevaplanmalı ve cevaplanacak. Ancak şimdi bulunduğumuz duruma saygı göstermeliyiz. Aileler sadece sevdiklerini geri alıyorlar” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 09:04
SIRADAKİ HABER