Yunanistan'dan Soylu'ya 'terör' tepkisi: Sınırlarımızı çok iyi koruyoruz

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, "Yunanistan, sınırları içinde asla teröristleri kabul etmez" açıklamasında bulundu.

© AA
Yunanistan'dan Soylu'ya 'terör' tepkisi: Sınırlarımızı çok iyi koruyoruz

Yunanistan Vatandaşı Koruma Bakanı Takis Theodorikakos, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun İstiklal Caddesi'ndeki patlamanın failine ilişkin "Yakalamasak Yunanistan'a kaçacaktı" açıklamasına tepki gösterdi. Skai TV'ye konuşan bakan, "Yunanistan sınırlarını çok iyi koruyor ve kimse ülkeye yasadışı giriş yapamaz" dedi.

Theodorikakos, şöyle devam etti: "Dolayısıyla Yunanistan, sınırları içinde asla teröristleri kabul etmez. Nerede olursa olsun ve kimi hedef alırsa alsın, prensip olarak herhangi bir terör eylemine karşıyız."

Patlamanın yaşandığı İstiklal Caddesi'ndeki alana giderek açıklamalarda bulunan Soylu, şu ifadeleri kullanmıştı: "Operasyonlar devam ediyor. Başarılı bir şekilde yapılan operasyonla elbette ki teröristler yakalandı

Eğer yakalamasaydık bugün Yunanistan'a kaçıracaklardı. Onun için nasıl ve ne şekilde koordine edildiğini bildiğimiz, nereden hareketlendiğini bildiğimiz bir terör yapısıyla karşı karşıyayız.

SIRADAKİ HABER