Zelenski: Rusya, Kiev ve bazı şehirlere füzeli saldırıda bulundu

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, Rus ordusunun başkent Kiev, Kropıvnıtski, Mıkolayiv ve Donbass’a füzeli saldırıda bulunduğunu bildirdi.

© REUTERS
Zelenski: Rusya, Kiev ve bazı şehirlere füzeli saldırıda bulundu

Zelenski, sosyal medya hesabından gün içerisinde ülkesinde Rus ordusunun yaptığı saldırılara ilişkin açıklamalarda bulundu.

Sadece günün ilk yarısında Kiev’e dört defa hava saldırısı uyarısı yapıldığını belirten Zelenski, “Rus ordusu Kiev ve Kropıvnıtski’ye füzeli saldırı yaptı, Mıkolayiv’i vurdu, Donbass’ta stratejik olarak anlamsız ve acımasız bir dizi saldırıya devam etti” dedi.

Rus saldırılarını 'terör' olarak nitelendiren Zelenski, ABD senatosunun Rusya’yı terörizmin devlet sponsoru olarak belirleyen kararı oylamasından dolayı şükranlarını bildirdi.

Zelenski, “Ukrayna'da bugün veya 24 Şubat'tan sonra herhangi bir gün, terörizme; dünyada hiç kimsenin Rusya'dan daha fazla yatırım yapmadığını görebilirsiniz. Bunun gerçekten küresel düzeyde yasal bir cevaba ihtiyacı var. Böyle bir tepkinin ABD’de gerçekleşmemesi için hiçbir neden yok” ifadelerini kullandı. (AA) 

SIRADAKİ HABER