Açık lise sınav sonuçları için heyecan dorukta! AÖL 2. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

6-7 Nisan tarihlerinde yapılan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2. dönem sınavlarının geride kalmasının ardından sınav sonuçları merakla bekleniyor

© AA
Açık lise sınav sonuçları için heyecan dorukta! AÖL 2. dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

6-7 Nisan tarihlerinde yapılan Açık Öğretim Lisesi (AÖL) 2. dönem sınavlarının geride kalmasının ardından sınav sonuçları merakla bekleniyor. Peki, Açık lise sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? AÖL sonuç tarihi belli oldu mu?

Açık Öğretim Lisesi’nde (AÖL), 2. dönem sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen 6-7 Nisan tarihlerinde AÖL sınavına giren öğrencilerin merak ettiği sınav sonuçları ile ilgili net tarih açıklandı. İşte, açık lise sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih…

AÖL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

MEB tarafından 6-7 Nisan tarihlerinde Türkiye genelinde gerçekleştirilen sınavların ardından öğrenciler, MEB’in yapacağı açıklamaya kilitlenmişti. Bakanlık, resmi iş takvimi aracılığıyla 2. dönem sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihi 30 Nisan olarak duyurdu.

AÇIK LİSE SONUÇLARI SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYIN

Yukarıda bulunan bağlantıya tıklayarak “Güvenlik Kodu, Öğrenci Numarası ve Şifre” bilgilerini doğru bir şekilde girerek AÖL 2.dönem sınav sonuçlarını öğrenebilirsiniz.

AÖL 3.DÖNEM KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Açıktan lise okuyan öğrenciler, sınavlara girebilmek için Kayıt Yenileyerek ders seçimi yapmak zorundadırlar. Kayıt Yenileme tarihleri, Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından belirlenen iş takviminde yayınlanır.

Kayıt ve kayıt yenileme işlemleri ise, il ve İlçelerde bulunan Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri aracılığıyla yapılmaktadır.

Toplamda 3 dönem olarak tamamlanan 2018-2019 eğitim öğretimin döneminin 3. dönem kayıt işlemi, 02-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek. Ders seçme ekranı ise 2 Mayıs tarihinde erişime açılacak.

AÖL SINAV TAKVİMİ BELLİ OLDU

Sonraki sınavın giriş yerleri ise 3 Temmuz tarihinde görüntülenebilecek.Öğrenciler, kayıt yenileme ve ders seçme işlemlerini yaptığı 3. dönem sınavlarına 6-7 Temmuz tarihlerinde girecek. Bu sınavın sonuçları ise 1 Ağustos’ta yayımlanacak.

SIRADAKİ HABER