AÖF sınavları saat kaçta bitiyor? AÖF sınavı kaç dakika? İşte AÖF sınav giriş belgeleri…

AÖF sınavlarıyla ilgili ayrıntılar merak ediliyor. AÖF sınav giriş belgesi bu noktada önem taşırken, AÖF sınavları saat kaçta başlayacak ve saat kaçta bitecek gibi sorular da dikkat çekenler arasında. AÖF sınavları ile ilgili merak edilenler haberimizde yer alıyor...

© AA
AÖF sınavları saat kaçta bitiyor? AÖF sınavı kaç dakika? İşte AÖF sınav giriş belgeleri…

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin bahar dönemi ara sınavları bu hafta sonu gerçekleşiyor ve sınavlara giriş yapacak öğrenciler AÖF sınav giriş belgesini araştırıyor. Ayrıca AÖF sınavlarının saati de bu noktada önem taşıyor. AÖF sınavları saat kaçta başlayacak ve saat kaçta bitecek?

AÖF OTURUMLARI SAAT KAÇTA?

Dört oturumdan oluşacak sınavların ilk oturumları saat 09.30’da, ikinci oturumları ise saat 14.00’te başlayacak.

AÖF sınavları kapsamında öğrencilere, sınava gireceği her ders için 20 soru sorulacak, 30’ar dakika sınav süresi verilecek. AÖF sınavlarının Sabah oturumu 09:30 – 11:30, İkinci oturum ise 14:00 – 16:00 aralığında gerçekleşecek.

AÖF SINAV YERLERİ SORGULAMA NASIL YAPILIR?

AÖF sınav yerleri açıklandı. AÖF güz dönemi final sınavına katılacak öğrenciler sınav giriş yerlerine AÖF’ün resmi internet adresi üzerinden ulaşabilecek. Öncelikle https://www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresini açın. Daha sonra ‘Öğrenci Girişi’ sekmesi üzerinden T.C. Kimlik numarası ve şifreniz ile sisteme giriş yapın. Açılan pencerede üst sekmelerde ‘Sınav İşlemleri’ kategorisinin altında ‘Sınav Giriş Belgesi’ sekmesine tıklayın. Daha sonra sınav giriş belgesi görüntüle dedikten sonra sağ en üst kısmında yer alan ‘Yazdır’ butonuna tıklayarak ya da klavyede Ctrl+P kısayolu ile çıktı alabilirsiniz.

SINAVA GİRERKEN GEREKLİ BELGELER
* Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesi
* Fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge bu amaçla kullanılabilir.

SIRADAKİ HABER