Hangi illerde okullar tatil? Düzce, Sakarya, Bolu’da okullar tatil mi?

Düzce, Bolu ve Sakarya’da hissedilen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından okullar tatil edildi. Düzce, Sakarya ve Bolu Valiliği tarafından açıklanan karar sonrasında eğitim bir günlük aradan sonra devam edecek.

© shutter
Hangi illerde okullar tatil? Düzce, Sakarya, Bolu’da okullar tatil mi?

Sabaha karşı meydana gelen, yaklaşık 45 saniye süren deprem vatandaşlara endişe ve paniğe yol açtı. Düzce’nin yanı sıra İstanbul, Bolu, Sakarya, Ankara, Kocaeli, Kütahya, Bilecik, Bursa, Zonguldak, Karabük, Bartın ve İzmir'e kadar geniş bir alanda hissedilen deprem nedeniyle bazı illerde eğitime ara verildi.

DÜZCE’DE BUGÜN OKULLAR TATİL Mİ?

Düzce Valisi Cevdet Atay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Deprem nedeniyle tedbir amaçlı ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında bir gün eğitim öğretime ara verilmiştir. Kamuda çalışan engelli ile hamile kamu personeli de idari izinli sayılacaktır. Hepimize çok geçmiş olsun.” ifadelerini kullandı.


SAKARYA OKUL VAR MI?

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Düzce Gölyaka'da meydana gelen deprem nedeniyle kentte eğitim öğretime bir gün ara verildiğini açıkladı. Kaldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Değerli hemşerilerimiz, Düzce'de meydana gelen ve ilimizde de hissedilen deprem nedeniyle, tedbir amaçlı ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında eğitim-öğretime 23 Kasım 2022 tarihinde 1 gün ara verilmiştir. Tüm hemşehrilerime geçmiş olsun.”

BOLU’DA OKULLAR TATİL Mİ?

Bolu Valiliğinden yapılan açıklamada, “Deprem nedeniyle tedbir amaçlı ilimiz genelinde tüm eğitim kurumlarında bir gün eğitim öğretime ara verilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

SIRADAKİ HABER