İl dışı tayin sonuçları açıklandı!

Öğretmenlerin 2019 Yılı İller Arası İsteğe Ve Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları açıklandı. İşte il dışı tayin sonuçları sorgulama ekranı...

© IMAGES
İl dışı tayin sonuçları açıklandı!

Farklı bir ilde görev yapmak isteyen öğretmenlerin heyecanla beklediği il dışı tayin sonuçları bugün MEB tarafından açıklandı. Bulundukları ilde en az 3 yıl görev yapmış personelleri kapsayan iller arasında başvuruları yapan personeller aşağıda yer alan linkten sonuçları sorgulayabilirler.

İL DIŞI TAYİN SONUÇLARI 2019

İL DIŞI ATAMA KONTENJAN LİSTESİ İÇİN TIKLAYIN

İL DIŞI TAYİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

İl listesinde belirtilen illerin dışındaki illerde görev yapan ve 30 Eylül 2019 tarihi itibarıyla 3 yıllık çalışma süresini tamamlamamış olan öğretmenler, istemeleri halinde listedeki 23 ille sınırlı olmak kaydıyla yer değiştirme başvurusunda bulunabilecek. Bu listede belirtilen illerin birinde görev yapmakta iken soruşturma sonucu bu illerin dışındaki bir il’e atananlar, bu kapsamda başvuruda bulunmaları halinde, soruşturma sonucu ayrıldıkları il haricindeki diğer illeri tercih edebilecekler. Bu kapsamda yapılacak yer değiştirme başvuruları Öğretmenlerin iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri başvurularına ilişkin atama işlemleri sonuçlandırıldıktan sonra değerlendirmeye alınacak. Bu kapsamda yapılan başvurular da 25 Haziran’da sonuçlandırılacak.

SIRADAKİ HABER