İl dışı tayin sonuçları açıklandı! MEB il dışı atama sorgulama sayfası…

Binlerce öğretmenin beklediği il dışı tayin ve atama sonuçları Mebbis ile e Devlet sayfasında erişime açıldı. Sonuçların açıklanmasının ardından öğretmen 2 Ağustos itibariyle ilişiği kesme işlemlerine başlayacak.

© shutter
İl dışı tayin sonuçları açıklandı! MEB il dışı atama sorgulama sayfası…

İl dışı atama sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi, MEB’e bağlı eğitim kurumlarında kadrolu olarak görev yapan öğretmenler, belirlenen iller arasında yer değiştirme için başvurusunu geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmişti. İl dışı atama sonuçları mebbis.meb.gov.tr sayfasında sorgulamaya açıldı.

MEBBİS İL DIŞI TAYİN SORGULAMA EKRANI

E DEVLET İL DIŞI ATAMA SORGULAMA EKRANI


İL DIŞI TAYİN NASIL BELİRLENİYOR?

1. Yer değişikliği başvurusunda bulunan öğretmenlerin hizmet puanları, başvuruların son günü olan 29 Temmuz 2022 tarihi dikkate alınarak belirlenecektir.

2. Atama işlemleri, öğretmenlerin tercih ettiği eğitim kurumlarındaki norm kadro açığı dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacaktır. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecektir.

3. Bu duyurunun “D. 20 İl Kapsamında Yapılacak Başvurular” bölümü doğrultusunda yapılan başvurularda atama işlemi, diğer başvurulara ilişkin atama işlemleri sonuçlandırıldıktan sonra atama işleminden kalan münhal yerler dikkate alınarak hizmet puanı üstünlüğü esasına göre yapılacaktır. Hizmet puanının eşitliği hâlinde sırasıyla; öğretmenlikteki hizmet süresi daha fazla olana, öğretmenliğe daha önce başlayana öncelik verilecek; eşitliğin devamı hâlinde ise atanacak öğretmen bilgisayar kurasıyla belirlenecektir.

SIRADAKİ HABER