Kaymakamlık sınav sonuçları açıklandı! Kaymakamlık sınavı sonuçları sorgulama ekranı…

Kaymakamlık sınavı sonuçları ÖSYM tarafından erişime açıldı. Sınava katılan adaylar Kaymakamlık sınavı sonuçlarını https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilecekler.

© shutter
Kaymakamlık sınav sonuçları açıklandı! Kaymakamlık sınavı sonuçları sorgulama ekranı…

ÖSYM tarafından yayınlanan duyuruya göre; 16 Ekim 2022 tarihinde uygulanan 2022 İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavına (2022-Kaymakamlık) ait değerlendirme işlemleri tamamlandı.

KAYMAKAMLIK SINAVI SONUÇLARI

KAYMAKAMLIK SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin “https://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebilecek. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecek.

KAYMAKAMLIK SINAVI SORU CEVAPLARI

KAYMAKAMLIK SINAVI SORU VE CEVAPLARI ERİŞİME AÇILDI

16 Ekim 2022 tarihinde uygulanan İçişleri Bakanlığı Kaymakam Adaylığı Giriş Sınavı (2022-Kaymakamlık) adaylarının cevap kâğıtları ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen cevaplarıyla soruların cevapları ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 10 Kasım 2022 tarihinde saat 10.15’ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır.

Adaylar, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle giriş yapıp ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabıyla ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayılarıyla birlikte ham puanları da gösterilmektedir.

SIRADAKİ HABER