KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 KPSS soruları ve cevapları yayınlandı

ÖSYM, 2019 KPSS sorularını ve cevap anahtarını erişime açtı. Adaylar, KPSS soruları ve cevaplarını kontrol ederek sınavdan elde edeceği puanı hesaplayabiliyor. ÖSYM AİS sistemine girerek T.C. kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek ardından 2019 KPSS sorularına ve cevaplarına ulaşabilirsiniz. Geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen sınavın sorularına ve cevaplarına adaylar 16 Temmuz’dan itibaren 10 iş günü süresince ulaşabilecekler. Sınavda doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunuyor. İşte KPSS soruları ve cevapları ekranı..

© AA
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2019 KPSS soruları ve cevapları yayınlandı

2019 KPSS soruları ve cevapları yayınlandı. Adaylar ÖSYM’in aday işlemleri sistemine giriş yaparak KPSS sorularına ve cevap anahtarlarına erişim sağlayabiliyor. Adaylar, KPSS sorularına ve cevaplarına 10 iş günü süresince ulaşabilecekler. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte KPSS ile ilgili merak edilen detaylar…

KPSS SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS için yapılan son duyuruya göre sonuçlar 29 Ağustos 2019 tarihinde ÖSYM tarafından erişime açılacak. KPSS sınav sonuçları ÖSYM'nin internet sisteminden sorgulanabilecek. Adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemin (https://ais.osym.gov.tr) üzerinden ya da ÖSYM sonuç sorgulama sayfasından KPSS sınav sonucunuzu görüntüleyebileceksiniz. Sisteme giriş için şifresini unutan adaylar e Devlet uygulaması üzerinden sisteme girebilri. Yine T.C. ve e Devlet şifresi ile sınav sonuçları görüntülenebilir.

SIRADAKİ HABER