MEB ilk atama sözleşmeli öğretmenlik kontenjanları listesi! Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman bitecek?

Sözleşmeli öğretmenlik için kontenjanlar açıklandı tercihler başladı ve süreç devam ediyor. Sözleşmeli öğretmenlik tercihleri alınmaya devam ediyor.20 bin sözleşmeli öğretmen adayı yayımlanan kontenjan listesine göre tercih yapıyor. Geçtiğimiz haftalarda mülakat heyecanı yaşayan öğretmenler için sözleşmeli öğretmenlik tercih maratonu başladı.

© Twitter
MEB ilk atama sözleşmeli öğretmenlik kontenjanları listesi! Sözleşmeli öğretmenlik başvuruları ne zaman bitecek?

Sözleşmeli öğretmenlik kontenjanları yayınlandı ve sözleşmeli öğretmenlik tercih başvuruları başladı. Sözleşmeli öğretmenlik için başvurularını tamamlayanlar sonuçların ne zaman yayınlanacağını merakla araştırıyor. İşte sözleşmeli öğretmenlik başvuru süreci ve kontenjanlar hakkında merak edilenler…

KAÇ TERCİH YAPILABİLECEK?

-Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 20 (yirmi) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

-Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

TERCİH İŞLEMLERİ NE ZAMAN BİTECEK?

Sözleşmeli öğretmenlik tercih işlemleri, elektronik ortamda(https://ilkatama.meb.gov.tr/TGiris.aspx) yapılacak. Tercih işlemleri 1 Şubat’a kadar devam edecek, atamalar ise 7 Şubat 2019’da tamamlanacak.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİH EKRANI VE KONTENJANLAR

BU DETAYLARA DİKKAT!


Sözlü sınavda başarılı olanların atamaları, tercihleri de dikkate alınarak sözlü sınav puanı üstünlüğüne göre elektronik ortamda gerçekleştirilecek. Adayların puanlarının eşitliği hâlinde KPSS puan üstünlüğü dikkate alınacak, eşitliğin devamı hâlinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecek.
Bilgisayar ortamında gerçekleştirilen atama sonuçları, Bakanlığın http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacak. Atama kararnameleri, il millî eğitim müdürlüklerine elektronik ortamda gönderilecek. Ataması yapılanların başvuruda belirttikleri elektronik posta adreslerine 7201 sayılı Tebligat Kanununa göre elektronik ortamda tebligat yapılacak.

SIRADAKİ HABER