Öğretmen atamaları başvuru tarihi belli oldu! İşte ikinci öğretmen atamasının yapılacağı gün…

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), mazerete bağlı yer değişikliği başvurusu yapan öğretmenlerden ataması gerçekleşmeyenler için ikinci başvurular başladı. MEB tarafından yapılan açıklamada "Mazerete bağlı yer değişikliği başvurusu yapan öğretmenlerimizden ataması gerçekleşmeyenler için ikinci bir başvuru hakkı tanındı. Başvurular 5-7 Eylül tarihleri arasında, atamalar ise 10 Eylül tarihinde yapılacak." denildi.

© AA
Öğretmen atamaları başvuru tarihi belli oldu! İşte ikinci öğretmen atamasının yapılacağı gün…

Milli Eğitim Bakanlığı’nın internet sitesinden yapılan açıklamada, 2018 yılı yaz tatili kadrolu öğretmenlerden, aile birliği, sağlık, can güvenliği mazeretleri ve engellilik durumu ile diğer nedenlere bağlı yer değiştirmesi gerçekleşmeyenler için ek tercih işlemlerinin başladığı belirtildi.Başvurular, 7 Eylül’e kadar sürecek. Atamalar ise 10 Eylül’de yapılacak.

<blockquote class="twitter-tweet" data-lang="de"><p lang="und" dir="ltr"><a href="https://t.co/r6DZTJRXXt">pic.twitter.com/r6DZTJRXXt</a></p>&mdash; MEB (@tcmeb) <a href="https://twitter.com/tcmeb/status/1036930317960048640?ref_src=twsrc%5Etfw">4. September 2018</a></blockquote>
<script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

SIRADAKİ HABER