Ortaöğretim KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM’nin verdiği 2018 KPSS lise sonuç tarihi…

KPSS ortaöğretim sınavının soru ve cevaplarının yayınlanmasının ardından şimdi de gözler KPSS sonuçlarında. ÖSYM, 2018 lise KPSS sonuçlarını açıklayacağı tarihi duyurdu. Peki KPSS sonuçları resmen ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak?

© AA
Ortaöğretim KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM’nin verdiği 2018 KPSS lise sonuç tarihi…

Kamu personeli olarak çalışmak için KPSS sınavında ter döken adayların gözü kulağı sonuç açıklamasında. KPSS sonuçlarının açıklanacağı tarih öncesi puanlarını hesaplamak isteyenler için soru ve cevaplar yayımlandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre ortaöğretim ve lise mezunlarının girdiği 2018 KPSS sınav sonuçları 8 Kasım 2018 tarihi itibariyle resmi siteden duyurulacak.

KPSS SINAV SONUÇLARI NASIL SORGULANACAK?

ÖSYM'nin açıkladığı programa göre 8 Kasım 2018 tarihinde açıklanacak olan KPSS sonuçları memur adayları tarafından T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden ve mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir.

KPSS SORU VE CEVPALARI YAYINLANDI

2018 KPSS Ortaöğretim soruları ve cevaplarına adaylar ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden erişebiliyor. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile soruların tamamına ulaşabiliyor.
DİKKAT KPSS'NİZ İPTAL OLABİLİR!

1) Müsvedde kâğıdı kullanmaları veya soru ve cevaplarını başka bir kâğıda yazmaları,

2) Sınavın cevaplama süresi başlamadan soruları okumaya başlamaları,

3) Salondaki görevlilere soru sormaları,

4) Sınav süresi bittiği halde soruları okumaya ve cevap kâğıdında işaretleme yapmaya devam etmeleri,

5) Birbirlerinden kalem, silgi vb. şeyler alıp vermeleri,

6) Sınav düzenini bozacak davranışlarda bulunmaları yasaktır.

7) Soru ve cevapları cevap kâğıdının arkasına yazmaları,

8) Konuşmaları, kopya çekmeleri veya kopya vermeleri, Bu sınav kurallarına uymadığı tespit edilen adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

SINAVDA KAÇ SORU SORULDU?

Sınavda memur adaylarına Genel Kültür 60 Genel Yetenek 60 olmak üzere toplam 120 soru soruldu. Ayrıca adaylara soruların yanıtlanması için 130 dakika süre tanındı.

SIRADAKİ HABER