Polis Akademisi tarih verdi! Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınavına katılan adaylarınn merakla beklediği haber Polis Akademisinden geldi. Bekçilik sınav sonuçları için tarih verildi. Öte yandan bekçilik sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyen adayların dilekçelerini 23 Ekim 2018 tarihi saat 17.00’a kadar şahsen veya faks Polis Akademisi Başkanlığına iletmesi gerekiyor. İşte bekçilik sınav sonuçları hakkında merak edilenler...

© AA
Polis Akademisi tarih verdi! Bekçilik sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Polis Akademisi Başkanlığı, resmi internet sitesinde 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav sonuçları ve sınava yapılacak itirazlara ilişkin açıklama yaptı. Sınav sonuçları 26 Ekim 2018 tarihinde açıklanacak. Sınav sonuçlarına yapılacak itirazlar 30 Ekim 2018 tarihi saat 17.00‘a kadar alınacak.

BEKÇİLİK SINAV SONUÇLARINA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

Polis Akademisi Başkanlığı, resmi internet sitesinde şu açıklamayı yayınladı:

“20/10/2018 tarihinde yapılan 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yazılı Sınavına katılan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığının resmi internet sitesi http://www.meb.gov.tr/ ve/veya http://odsgm.meb.gov.tr/ adresinde yayımlanan sınav sorularına ve uygulamasına ilişkin itiraz dilekçelerini 23 Ekim 2018 tarihi saat 17.00'a kadar şahsen veya faks ( 0 312 462 87 29 ) ile POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINA ulaştıracaklardır. İtirazlara ilişkin değerlendirme sonuçları 30 Ekim 2018 tarihinde adaylara dilekçelerinde belirtecekleri irtibat numaraları ile bildirilecektir.”

“Adaylar, itiraz başvurularını MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırarak alınan banka dekontu/ATM işlem fişi ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile yapacaklardır.”

“Süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar ile adayın T. C. kimlik numarası, adı, soyadı, imzası, iletişim bilgileri, banka dekontu/ATM işlem fişi olmayan dilekçe ile yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.”

SIRADAKİ HABER