VGM burs başvurusu nasıl yapılır, VGM bursu ne kadar?

VGM burs başvurusu yükseköğrenim ile devam ediyor. Üniversite eğitimi sırasında maddi desteği almak isteyen öğrenciler 21 Kasım ile 30 Kasım 2022 arasında VGM burs başvurusu gerçekleştirebilecek. Burs almaya hak kazanan öğrencilere aylık 650 TL her ayın 10'una kadar banka hesaplarına yatırılacak.

© shu
VGM burs başvurusu nasıl yapılır, VGM bursu ne kadar?

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilere maddi destek olarak verilen karşılıksız burs için başvuru kurumun resmi sitesi üzerinde gerçekleştirilecek. Burs almaya hak kazanan öğrencilere burs okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenecek.

VGM YÜKSEKÖĞRENİM BURS BAŞVURUSU EKRANI

VGM BURS BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?
* 2022 – 2023 öğretim dönemi Vakıflar Genel Müdürlüğü Yükseköğrenim Bursu için başvurular 21 Kasım – 30 Kasım 2022 tarihleri arasında alınacak.

* Başvurular www.vgm.gov.tr üzerinden form doldurulmak suretiyle alınacak.

* Giriş Ekranında “T.C. Kimlik Numarası”, “Ad”, “Soyad”, Doğum Tarihi”, “Baba Adı”, “Kimlik Türü”, “Nüfus Cüzdanı/TC Kimlik Kartı Seri – No” alanları ile “Güvenlik Doğrulama” ve “Kişisel Verilerin İşlenmesine dair Açıklama Metni” alanları yer almaktadır.

* Giriş Ekranındaki alanların tamamı büyük harfler ile doldurulmalıdır.

* Ancak bu alanlara girilen nüfus bilgileri öğrencinin nüfus cüzdanındaki/kimlik kartındaki bilgiler ile aynı olmalıdır.

VGM BURS BAŞVURU TARİHLERİ AÇIKLANDI
Yükseköğrenim bursu hem TC vatandaşı öğrencilere hem de yabancı uyruklu öğrencilere verilecek.

VGM Yükseköğrenim Bursu için başvurular 21 Kasım 2022 ile 30 Kasım 2022 arasında alınacak.

VGM Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim bursu için ise 21 Kasım 2022 ile 30 Kasım 2022 tarihleri arasında başvuru gerçekleştirmek gerekiyor.


VGM BURSU NE KADAR?
VGM burs başvurusu için geçtiğimiz yıl ortaöğrenim öğrencilerine aylık 200,00 TL burs verildi.

VGM burs ücreti yükseköğrenim öğrencilerine ise aylık 650,00 TL olarak verildi.

HER AYIN 10’UNDA ÖDENECEK
Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler. Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, burs ödeme aylarında her ayın 10’una kadar banka hesaplarına ilgili Bölge Müdürlüğü tarafından yatırılır. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

SIRADAKİ HABER