VGM burs başvurusu ne zaman başlıyor? VGM üniversite burs başvurusu tarihi belli oldu

VGM burs başvurusu yükseköğrenimde ve ortaöğrenimde eğitim hayatına devam eden öğrenciler için maddi katkı sağlama şansı sunuyor. VGM burslarında ortaöğrenim başvuruları 7 Kasım, yükseköğrenim başvuruları ise 21 Kasım tarihinde başlayacak.

© shutter
VGM burs başvurusu ne zaman başlıyor? VGM üniversite burs başvurusu tarihi belli oldu

Vakıflar Genel Müdürlüğünün 2022 eğitim bursuna dair açıklamalar geldi. Eğitim gören ihtiyaç sahibi yükseköğrenim ve ortaöğrenim öğrencilerine verilen karşılıksız burslardan olan VGM bursu için başvuruları tarihi yaklaştı.

VGM BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Vakıflar Genel Müdürlüğü eğitim yardımları Türkiye’de eğitim gören ihtiyaç sahibi yükseköğrenim ve ortaöğrenim öğrencilerine verilen karşılıksız burslardır.

VGM Ortaöğrenim Bursu: 7 Kasım 2022– 20 Kasım 2022

VGM Yükseköğrenim Bursu: 21 Kasım 2022 – 30 Kasım 2022

VGM Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim Bursu: 21 Kasım 2022 – 30 Kasım 2022

VGM BURS ÜCRETİ KAÇ LİRA?

Bu yılki burs ücreti hakkında henüz bir duyuru yapılmadı. 2021-2022 yılında ödenen burs ücretleri şu şekildeydi;

Ortaöğrenim öğrencilerine aylık 200,00 TL, yükseköğrenim öğrencilerine aylık 650,00 TL, Türkiye’deki eğitim kurumlarında okuyan yabancı uyruklu yükseköğrenim öğrencilerine ise 650,00TL burs verilmektedir.

ÖĞRENCİLERE BURSLARI NASIL ÖDENİR?

Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları okullarının bulunduğu ilin bağlı olduğu Vakıflar Bölge Müdürlüğünce ödenir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler ilgili Vakıflar Böle Müdürlüğüne gerekli evraklar ile öğrenci adına açılmış banka hesap numaralarını belirtir dekontları iletmelidirler. Öğrenci adına açılacak hesap öğrenci için uygun bir Vakıfbank Şubesinden açılmalıdır. Eğer bulunulan yerde Vakıfbank Şubesi yoksa Ziraat Bankası şubelerinden de hesap açılabilir. Burs almaya hak kazanan öğrencilere bursları, burs ödeme aylarında her ayın 10'una kadar banka hesaplarına ilgili Bölge Müdürlüğü tarafından yatırılır. Vakıflar Genel Müdürlüğüne bağlı 25 Vakıflar Bölge Müdürlüğünün iletişim bilgilerine www.vgm.gov.tr adresinden erişilebilir.

SIRADAKİ HABER