YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuç tarihi için geri sayım başladı

Üniversite hayali kuran milyonlarca aday, katıldıkları TYT, AYT ve YDT sınavı sonuçlarını beklemeye başladı. ÖSYM sene başında yayınladığı sınav takviminde YKS sonuçları için tarih vermişti. YKS sonuçları 20 Temmuz'da açıklanacak.

© Depo
YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS sonuç tarihi için geri sayım başladı

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen YKS oturumları milyonlarca adayın katılımıyla tamamlandı. YKS sınav sonucunun ardından adayları tercih heyecanı saracak. Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebilecek.

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

YKS sınav sonucunun açıklanacağı tarih ise belli oldu. ÖSYM'nin sınav takvimine göre YKS sınav sonuçları 20 Temmuz'da açıklanacak.

SINAV SONUÇLARI NASIL DUYURULACAK?

Adaylara sonuç belgesi gönderilmeyecektir. Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamasından öğrenebileceklerdir. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmündedir.

SORU KİTAPÇIKLARI VE CEVAP ANAHTARI İÇİN TIKLAYIN

YKS SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) üçüncü oturumu Yabancı Dil Testi (YDT) de sona erdi. Böylece YKS'nin tüm oturumları tamamlanmış oldu.

2022 YKS soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayımlandı. Sınav sonrası ÖSYM yayınladığı duyuru ile YKS cevap anahtarı kitapçığını “osym.gov.tr” internet adresinden adayların erişimine açtı.

SIRADAKİ HABER