YKS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM, YKS tercih (yerleştirme) sonuçlarını bugün açıklar mı?

Üniversitede okuma hayali kuran milyonlarca öğrencinin gözü kulağı ÖSYM’den yapılacak açıklamada. Yaklaşık 2.5 milyon öğrencinin katıldığı YKS sınavında tercihler 14 Ağustos’ta tamamlanmıştı. ÖSYM, üniversite yerleştirme sonuçlarını açıklamasıyla birlikte öğrencilerin kayıt heyecanı başlayacak. Peki, YKS tercih sonuçları açıklandı mı? YKS yerleştirme sonuçları bugün açıklanır mı? İşte tüm detaylar…

© AA
YKS tercih sonuçları açıklandı mı? ÖSYM, YKS tercih (yerleştirme) sonuçlarını bugün açıklar mı?

YKS tercih heyecanı gün geçtikçe daha fazla artıyor. Milyonlarca üniversite adayı öğrenci, ÖSYM'nin yapacağı tercih açıklamasını bekliyor. ÖSYM, YKS yerleştirme sonuçlarını ne zaman açıklayacağını duyurmadı. Ancak yaklaşan eğitim dönemi sebebiyle YKS tercih sonuçlarının önümüzdeki hafta içerisinde açıklanması bekleniyor.

YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM, YKS tercih sonuçlarını ne zaman açıklayacağını henüz duyurmadı. YKS tercih (yerleştirme) sonuçları pazartesi (24 Ağustos) açıklanabilir. ÖSYM, daha önce açıkladığı tercih sonuçlarını 10.00'da erişime açmıştı. YKS tercih sonuçlarının da sabah saatlerinde açıklanması bekleniyor.

YKS YERLEŞTİRME SONUÇLARI NASIL DUYURULACAKTIR?

Yerleştirme Sonuçları internet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacaktır. Sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. İnternet sayfasındaki duyurular, sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. Yurt dışındaki üniversitelere yerleştirilen adaylar için, gerekli olduğunda ve adayın müracaatı üzerine yerleştiği programı gösteren bir yazı verilecektir.

YKS TERCİH SONUÇ SORGULAMA EKRANI

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Bu yıl henüz kayıt tarihleri açıklanmadı ancak geçtiğimiz yıl sonuçların açıklanmasının ardından bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde yapıldı. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirildi.

SIRADAKİ HABER