YÖK Atlas YKS tercih robotu nasıl kullanılır? | 2019 Üniversite taban puanları listesi

ÖSYM, dün gece sürpriz yaptı ve 2019 YKS sonuçlarını açıkladı. Sınav sistemine ve sınav sonuçlarına yönelik eleştiriler arttı. Ancak her şeye rağmen binlerce öğrenci üniversite tercihleri için araştırmalara başladı. YÖK Atlas öğrencilerin doğru tercih yapmalarını sağlayacak. İşte üniversite tercihleri hakkında merak edilen tüm ayrıntılar...

© IMAGES
YÖK Atlas YKS tercih robotu nasıl kullanılır? | 2019 Üniversite taban puanları listesi

Yükseköğretim Program Atlası, üniversite tercihi yapacak öğrencilere lisans ve önlisans programlarının son 2 yılın taban başarı sıraları, puan türü değişen programların eski puan türündeki taban başarı sıraları, şehre, üniversite türüne, burs oranlarına, öğretim türüne göre arama yapma imkanı sağlıyor.

YÖK ATLASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLA

YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU NASIL KULLANILIR?

“Üniversite Seç” kutucuğuna üniversite ismi girerek, o üniversitedeki lisans programlarının listesini görebilirsiniz. Detayları görmek için programın üstüne tıklayabilirsiniz.

“Program Seç” kutucuğuna ilgi duyduğunuz programı (mesleği) girdiğinizde, bu isimli programların bulunduğu üniversiteleri görebilirsiniz. Detaylarını görmek istediğiniz program için üniversitesinin üzerini tıklayabilirsiniz.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN BAŞLIYOR?

YKS tercihleri 23-29 Temmuz 2019 tarihleri arasında alınacak. İnternet sayfasındaki duyurular adaylara tebliğ hükmünde olacak. Ayrıca YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu yayınlandı ancak bu yayınlanan kılavuz ön bilgilendirme amacı taşıyor.

ÜNİVERSİTE KONTENJAN KILAVUZU

ÜNİVERSİTE KONTENJANLARI TABLO – 3

ÜNİVERSİTE KONTENJANLARI TABLO – 4

SIRADAKİ HABER