YÖKDİL başvurusu başladı! YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar?

Genellikle akademik kariyer hedefleyenlerin giriş yaptığı YÖKDİL için başvuru işlemleri başladı. 2022 yılının ikinci YÖKDİL sınavı 28 Ağustos tarihinde gerçekleştirilecek. YÖKDİL başvuru işlemleri 6 Temmuz ile 18 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. YÖKDİL başvuru ücreti 185 lira olarak belirlendi.

© shu
YÖKDİL başvurusu başladı! YÖKDİL başvuru ücreti ne kadar?

Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında yapılan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL) başvuruları başladı. YÖKDİL başvuruları elektronik ortamda ais.osym.gov.tr üzerinden, aynı adreste yayımlanan sınav takviminde belirtilen başvuru süresi içinde yapılacak.

YÖKDİL BAŞVURU EKRANI

YÖKDİL BAŞVURULARI NASIL YAPILIR? BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR?

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

YÖKDİL başvuru ücreti için adayların 185 lira bankaya yatırması gerekiyor.

YÖKDİL NE ZAMAN YAPILACAK?

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı 2022-YÖKDİL/2 oturumu 28 Ağustos’ta yapılacak.

Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında, İngilizce, Almanca, Arapça ve Fransızca dillerinde yapılacak.

YÖKDİL BAŞVURU TARİHLERİ

YÖKDİL başvuruları 6 Temmuz 2022 tarihinde başlayacak ve 18 Temmuz 2022 tarihinde sona erecek. Geç başvurular ise 26 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2022, 10:58
SIRADAKİ HABER