Altın fiyatları düşüşe geçti! İşte gram altın ve çeyrek altın fiyatları

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde yukarı yönlü bir seyir izleyen altın fiyatları, günü önceki kapanışa göre 0,51 artışla 233,6 liradan tamamlamıştı. İç ve dış politikadan doğrudan etkilenen gram altın, yeni haftanın ilk gününe ise yükselişle başlamıştı. Dün yurt içinde dolar kuru, yurt dışında ise altının ons fiyatındaki yükselişin etkisiyle yüzde 1,6 değer kazanan gram altın, günü 237,3 liradan tamamladı. Peki, gram ve çeyrek altında son durum ne? İşte 9 Nisan güncel altın fiyatları..

© AA
Altın fiyatları düşüşe geçti! İşte gram altın ve çeyrek altın fiyatları

Altın fiyatları yeni güne düşüşle başladı. Geçtiğimiz haftanın son işlem gününden itibaren artış trendine giren gram altın yeni haftanın ilk gününde de yukarı yönlü bir seyir izlemişti. ABD ile Çinli yetkililer arasında yürütülen ticaret müzakerelerinin olumlu geçtiğine dair açıklamaların geçen hafta altın fiyatlarını baskıladığını belirten uzmanlar, bu hafta konuyla ilgili gelişmelerin piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını ifade etmişti. Altının gram fiyatı bugüne ise düşüşle başlamasının ardından 235,8 lira seviyesinde dengelendi.Peki, çeyrek altında son durum ne? İşte 9 Nisan altın fiyatları…

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Gram altın: 235,8 lira

Çeyrek Altın: 385 lira

Cumhuriyet altını: 1.578 lira

Altının ons fiyatı ise dünkü yüzde 0,47’lik yükseliş sonrası bugün Asya piyasalarında 1.298 dolar seviyesinde yatay seyrediyor.

DOLAR KURU ALTIN FİYATLARINI DESTEKLİYOR

AA Finans Analisti İslam Memiş, uluslararası piyasalarda dün etkili olan tepki alımlarının altının ons fiyatında yükselişe neden olduğunu belirterek, yurt içinde ise dolar kurunun altın fiyatlarını desteklediğini söyledi.

Altının ons fiyatında yükseliş trendinden bahsedebilmek için 1.307 dolar direncinin üzerinde kapanış gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade eden Memiş, Brexit gelişmeleri, ABD ile Çin arasında devam eden ticaret müzakereleri ve Dünya Bankası ile Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) gerçekleştireceği yıllık bahar toplantısından gelecek haberlerin takip edileceğini kaydetti.

SIRADAKİ HABER