Altın fiyatlarında dalgalanma devam ediyor! Gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar?

Dün dolar kurundaki değer kazançlarının etkisiyle 236,4 liraya kadar yükselen gram altın, bu seviyeden düşüşe geçerek 226,2 liraya kadar geriledi ve günü önceki kapanışa göre yüzde 1,6 azalışla 227,2 liradan tamamladı. Hafta içinde dengelenme süreci içerisinde olan altın fiyatları, döviz kurları ile birlikte dalgalanma yaşamıştı. Gram altın, 22 Mart'ta son 6 ayın en yüksek seviyesi olan 246.7 lirayı görmüştü. Altının gram fiyatı, bugün 230.9 lira seviyesinde dengelendi. Peki çeyrek altın fiyatları ne kadar? İşte 2 Nisan güncel altın fiyatları...

© AA
Altın fiyatlarında dalgalanma devam ediyor! Gram ve çeyrek altın fiyatları ne kadar?

31 Mart yerel seçimlerinin ardından yatırımcılar altın fiyatlarına yoğunlaştı. Dün güne yükselişle başlayan gram altın, kapanışı 231 liradan yaptı. Geçtiğimiz hafta Merkez Bankası’nın hamlesi sonrası düşüş eğilimi ile başlayan altın fiyatları, hafta sonuna doğru dengelenme süreci içerisine girmişti. Gram altın bu yılın ilk 3 ayında yatırımcısına yüzde 6.6 kazanç sağlarken, yükselişini üst üste 4’üncü aya taşımıştı. Peki gram altında ve çeyrek altında son durum ne? İşte 2 Nisan altın fiyatları…

31 MART GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN: 230,9 lira

ÇEYREK ALTIN: 381 lira

CUMHURİYET ALTINI: 1554 lira

ANALİSTLERDEN ALTIN FİYATLARI YORUMU

Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin zayıf olduğunu, yurt dışında ise Avro Bölgesinde Üretici Fiyat Endeksi ve ABD’de dayanıklı mal siparişleri verilerinin takip edileceğini belirtti.

Teknik açıdan altının gram fiyatında 229 liranın destek, 232 liranın direnç konumunda olduğunu belirten analistler, altının ons fiyatında 1.280 doların destek, 1.300 doların direnç konumunda bulunduğunu bildirdi.

ALTIN, YATIRIMCISINA 4 AY ÜST ÜSTE KAZANDIRDI


Yurtiçinde yatırımcıların en çok tercih ettiği yatırım araçlarından biri olan gram altın bu yılın ilk 3 ayında yatırımcısına yüzde 6.6 kazanç sağlarken, yükselişini üst üste 4'üncü aya taşıdı. Bu yükselişte ons (31 gram) fiyatlarının uluslararası piyasada yükselmesi ve dolar/TL'deki hareket etkili. Gram altın, 22 Mart'ta son 6 ayın en yüksek seviyesi olan 246.7 lirayı görmüştü. Mart ayını ise 232.6 liradan tamamladı.

SIRADAKİ HABER