Bakliyat alım fiyatları açıklandı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ton başına bakliyat alım fiyatlarını kırmızı mercimekte 3 bin 500 lira, yeşil mercimekte 3 bin 200 lira, nohutta 3 bin 350 lira olarak belirlediklerini açıklarken, "Bakliyattaki prim ve destek ödemesi de ton başına 800 liradır." diye konuştu.

© AP
Bakliyat alım fiyatları açıklandı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bakliyat alım fiyatlarını açıkladı. Bakan Pakdemirli'nin açıklamaları şöyle; "TMO'nun sert ekmeklik buğday alım fiyatını ton başına bin 350 liradan bin 650 liraya yükseltiyoruz. Arpa alım fiyatını ton başına bin 100 liradan bin 275 liraya çıkarıyoruz. Ayrıca çiftçilerimize hububatta 230 lira ton başına prim ve destek ödemesi yapıyoruz.

Ülkemizin yeterli gıda stoku vardır, endişe edilecek bir durum söz konusu değildir. İkincisi gıdaya erişim konusunda da güçlü lojistik altyapımız sayesinde ülkemizde herhangi bir sorun bulunmamaktadır.

Ton başına bakliyat alım fiyatlarını kırmızı mercimekte 3 bin 500 lira, yeşil mercimekte 3 bin 200 lira, nohutta 3 bin 350 lira olarak belirledik. Bakliyattaki prim ve destek ödemesi de ton başına 800 liradır."

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Yetiştiricilerimize hayvan başı 65 lira olmak üzere, toplam 100 milyon liralık yem desteği veriyoruz." açıklamasını yaptı.

SIRADAKİ HABER