Çeyrek ve gram altın fiyatları kaç lira oldu? Altın fiyatları düşüşe geçti!

Haftalardır yatırımcısının yüzünü güldüren altında fiyatlar düşüşe geçti. Döviz fiyatlarındaki düşüş altın fiyatlarına da yansıdı. Peki 18 Ekim'de yani bugün altın fiyatları ne kadar oldu? İşte güncel rakamlar...

© AA
Çeyrek ve gram altın fiyatları kaç lira oldu? Altın fiyatları düşüşe geçti!

Son günlerde radikal değişiklikler göstermeyen altın fiyatları düşüş trendine girdi. Yatırım yapmak, birikim yapmak ve yakınlarına hediye almak isteyen vatandaşlarımızın oldukça merak ettiği gram altın fiyatları haberimizde. Bugün gram altın 219,40 liradan alınırken, 219,90 liradan satılıyor.

GRAM VE ÇEYREK ALTIN FİYATLARI 17 EKİM

Altın fiyatları güne düşüşle başladı, 219,40 liradan alınırken, 219,90 liradan satılıyor. Çeyrek altın ise 358,70 TL'den alınırken, 366,19 TL'den satılıyor.

YARIM VE TAM ALTIN KAÇ LİRA?

Yarım altın 714,11 TL'den alınıyor ve 733,37 TL'den satılıyor. Cumhuriyet altını ise 1485 TL'den alınıp, 1507 TL'den satılıyor.
altin-2-iha

ALTIN NERELERDE KULLANILIR?

Bugüne kadar yeryüzünden çıkarılan bütün altının yarıdan fazlası hükümetlerin ve merkez bankalarının elindedir. Gerek her ülkede kâğıt para emisyonunun güvencesi olarak, gerek milletlerarası bir ödeme aracı olarak eskiden beri büyük önem taşıyan altın, metalle çalışan zanaatçıların gözünde de değerini korumaktadır. Kuyumculukta altının genellikle gümüşlü, palladyumlu, bakırlı veya platinli alaşımları çok kullanılır.

SIRADAKİ HABER