Garanti Bankası'ndan dijital saldırı açıklaması

Dijital kanallara yönelik saldırı olduğunu duyuran Garanti Bankası, aksaklığın büyük ölçüde giderilmesine karşın, zaman zaman farklı yurtdışı bölgelerden gelen erişimlere karşılık vermekte sorun yaşandığını açıkladı.

© AA
Garanti Bankası'ndan dijital saldırı açıklaması

Garanti Bankası, dijital kanallardaki hizmetlerine erişimin yavaşlatılması ya da engellenmesine yönelik saldırı olduğunu duyurdu.

Banka, şu ana kadar alınan tedbir ve aksiyonlarla yurtiçi erişim aksaklığının büyük ölçüde giderildiğini; ancak zaman zaman farklı yurtdışı bölgelerden gelen erişimlere karşılık vermekte sorun yaşamaya devam ettiğini belirtti.

Garanti Bankası'nın KAP'ta yer alan açıklasında, "Bankamızın hizmet aldığı internet servis sağlayıcıları seviyesinde oluşan bu duruma yönelik servis sağlayıcıları çözüm yolları üzerinde çalışmaktadır. Şu ana kadar aldıkları tedbir ve aksiyonlarla yurtiçi erişim aksaklığı büyük ölçüde giderilmiş olmakla birlikte zaman zaman farklı yurtdışı bölgelerden gelen erişimlere karşılık vermekte sorun yaşamaya devam etmekteyiz" denildi.

Açıklamada, bu sorunların en kısa sürede ortadan kaldırılması için gerekli çalışmaların yapıldığı ifade edildi.

SIRADAKİ HABER