Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Eryılmaz görevden ayrıldı

Bloomberg HT, 'Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Eryılmaz’ın görevden ayrıldığını' bildirdi. Eryılmaz'ın 'ayrılık gerekçesine ilişkin açıklama' yapılmadı.

© Getty Images
Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Eryılmaz görevden ayrıldı

Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Eryılmaz’ın görevden ayrıldığı belirtildi. Bloomberg HT’de yer alan habere göre, Halkbank’ın Hazine Yönetim ve Uluslararası Bankacılık’tan sorumlu genel müdür yardımcısı görevinden ayrıldı. Eryılmaz’ın ayrılma nedenine ilişkin henüz bir açıklama yapılmadı.

Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Hakan Atilla ABD’de tutuklu yargılandığı davada, hakkındaki 6 suçlamadan 5’inde suçlu bulunmuştu.

HAKAN ERYILMAZ KİMDİR?

1972 yılında  Çankırı’da doğdu.  Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi İstatistik Bölümü’nden mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi’nde Finans ve Bankacılık bölümünde yüksek lisans yaptı. 1995 yılında, Yapı Kredi Bankası Yatırım Bankacılığı bölümünde Uzman Yardımcısı olarak kariyerine başladı. 1998 – 2005 yılları arasında  BNP-Ak-Dresdner Bankası’nın hazinesinde çeşitli görevlerde bulundu. 2005-2013 yılları arasında özel sektörde farklı finans kurumlarında Genel Müdür Yardımcısı, Kurucu  ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalıştı. Kasım 2013 tarihinde Ziraat Finans Grubunda, Ziraat Portföy Yönetimi A.Ş.’ye Genel Müdür olarak  göreve başladı.  Kasım 2013 – Haziran 2014 arasında Ziraat Yatırım’da, Haziran 2014 – Ağustos 2017 arasında da Ziraat Portföy Yönetim’de  Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür olarak görev yaptı.

SIRADAKİ HABER